Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów.Piątek 19 grudnia rozpoczęliśmy od łamania się opłatkiem, składania życzeń, wspólnego kolędowania i słodkiego poczęstunku. Jednym ze zwyczajów jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas I - III , którzy wraz z wychowawczyniami przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je , przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów,diabłów, dzieci,  trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Oprócz społeczności szkolnej Jasełka obejrzeli: ks. proboszcz Benedykt Barski, radny Jan Szul, prezes Stowarzyszenia Stanisław Kocoń.

Później wystąpili Michał Bedrunka uczeń klasy III , który zagrał kolędę na keybordzie oraz Michał Wandzel uczeń klasy V, który zaprezentował kolędy na gitarze.

Po występie głos zabrała przewodnicząca szkoły Klaudia Pydych, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.